Политика, 30. 3. 2015, Милан Ристовић: Србија и ратна штета – Закаснела брига

проф. др Милан Ристовић Фото: Време

После окончања Другог светског рата један од проблема с којимa су се сусреле нове југословенске власти био je и повратак опљачканих културних добара. Међутим, како се из документацијe Репарационе комисије владе ФНРЈ види, реаговано је споро и без добре припреме. Министарству иностраних послова Завод за заштиту споменика културе НР Србије…

Цео текст

Вечерње новости, 27. 3. 2015, Европа нас само гледа

Плитко сахрањени стрељани Београђани, 1944. Фото: Државна комисија за тајне гробнице, Вечерње новости Словенија, као и Србија, водеће су послератне гробнице Титове Југославије. Тајне гробнице су археолошки биљези времена зла и провалије наше будућности ПАРЛАМЕНТАРНА скупштина Савјета Европе (ПССЕ) усвојила је још 1996. Резолуцију 1096 о мјерама за демонтирање насљеђа бивших комунистичких тоталитарних система. Ова резолуција је значајна зато што је претеча свих…

Цео текст

Спутњик, 24.3.2015, Осиромашени уранијум: Србија по смртности од тумора прва у Европи

Професор Др Слободан Чикарић Фото: Screenshot

Међу последицама НАТО бомбардовања Србије јесте и стално повећање броја оболелих и умрлих од рака. Бацање бомби с осиромашеним уранијумом на подручје Косова и Метохије и рубних делова Пчињског округа 1999. изазвало је пре десетак година праву „експлозију“ лимфома и леукемије у централној Србији, а очекује се да ће званични…

Цео текст

Вести, 10. 3. 2015, Заборављени српски ратник у Улму

Улм: Споменик српском војнику данас, Фото: К. К. Тадић / Вести

уторак, 10 март 2015 | Вести   Српско војничко гробље у Улму у протеклој години, стогодишњици почетка Великог рата, највише су посећивали Срби у немачкој покрајини Баден-Виртемберг. Сви који су желели и могли отишли су да поклоне сенима палих младих бораца у Првом светског рату, чији се посмртни остаци налазе…

Цео текст